Hem Program Tävlingar Medlemsblad Klubbstugan Historik Kontakt Logotyper Länkar Login
Öppna Malmömästerskapen skidor 31/1 2004
Romeleåsens Golfklubb
H/D 13, 2,5 km
  1. Sebastian Eklund, Hemma 14.37
H/D14-16, 2,5 km
  1. Andrew Baker, Malmö Kanotklubb 13.01
  2. Emilia Liedbeck, Malmö Kanotklubb 13.49
H17-18, 5 km
  1. Peter Acztalos, Malmö Kanotklubb 43.17
H19-39, 15 km
  1. Håkan Gunnarsson, Härlövs IF 53.14
  2. Robert Bylander, Helsingborg SOK 58.02
  3. Niklas Nilsson, Härlövs IF 1.00.51
  4. Pontus Johnsson, Malmö FK 1.04.55
  5. Fredrik Gunnarsson, Härlövs IF 1.07.35
  6. Olle Andersson, 1.10.43
D19-39, 7,5 km
  1. Maria Trönell, Heleneholms IF 33.05
  2. Diana Persson, IFK Helsingborg 42.23
H40, 15 km
  1. Benkt Oldeus, Malmö FK 56.53
  2. Håkan Johansson, Helsingborgs SOK 1.02.07
  3. Lars-Torgny Larsson, Lugi Skidklubb 1.04.04
  4. Per Linse, Lunds OK 1.11.54
D40, 7,5 km
  1. Ulla Öhman, Malmö FK 42.06
  2. Britt Forsströmsson, 46.16
H50, 15 km
  1. Bo Jönsson, Lödde Motion 1.10.32
  2. Erik Claesson, Malmö FK 1.14.58
  3. Hans-Ingvar Andersson, Heleneholms IF 1.28.55
Vasaloppsklass, 15 km
  1. Andreas Nilsson, Heleneholms IF 51.29
  2. Mattias Gärdh, Örsunda IF 1.03.02
  3. Anders Irbäck, 1.04.56
  4. Per Anders Svensson, 11.50
  5. Fredrik Bohlin, 1.13.47
  6. Lars Harrie, 14.14
  7. Fredrik Goa, Höllvikens Atletklubb 1.15.54
  8. Aitor Hernandez, Malmö 1.16.22
  9. Stefan Frank, Björnstorps IF 1.16.46
  10. Bo Nilsson, 1.17.07
  11. Markus Ringnér, 1.18.25
  12. Mats Persson, Atletik Viking SK 1.20.03
  13. Håkan Svensson, 1.20.30
  14. Stefan Lindkvist, Malmö FK 1.20.55
  15. Jari Häkkinen, 1.22.05
  16. Johan Malmkvist, 1.22.59
  17. Kyrre Thalberg, Lugi 1.24.28
  18. Christer Sundkvist, Hemma 1.27.46
  19. Erik Månsson, Helenholms IF 1.27.52
  20. Staffan Bengtsson, Malmö FK 1.34.34
  21. Svend Börgesson, 1.37.34
  22. Bo Månsson, Malmö FK 1.41.25
  23. Ola Forslund, Malmö FK 1.41.56
  24. Klas Berglund, 1.45.14
  25. Per Rafstedt, 1.50.45
Copyright © 2005 Malmö Frisksportklubb